Karolina Charko wygrała opolskie Debiuty 2026
Wokalistka Karolina Charko bezapelacyjnie wygrała tegoroczny konkurs Debiuty podczas odbywającego się po raz 63 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
|
|
Związana z Next Music wokalistka Karolina Charko wygrała nagrodę im. Anny Jantar za sprawą imponującego wykonania piosenki “Hamak”. Charko zyskała uznanie zarówno u jurorów, jak i telewidzów. Oprócz statuetki do wokalistki trafiło 30 tys. zł
W tegorocznych „Debiutach” świetnie zaprezentowali się również inni artyści Next Music – Jacko Brango oraz Michał Grobelny.
Wielkie gratulacje dla triumfatorki oraz pozostałych uczestników!

Debiutancki album Karoliny Charko ujrzał światło dzienne pod koniec 2025 roku. Produkowany był przez samą autorkę i Piotra Lato na zasadzie „One Song – One producer” z gościnnym udziałem znakomitych producentów naszej sceny muzycznej. 9 wspaniałych nazwisk, w tym Robert Cichy, Buslav, Jerry Hendzel czy sam Marcin Bors, który również miksował i masterował całość.

I chociaż autorka jest jeszcze kompletnie nieznana, zebrała dużo pochlebnych recenzji swojego albumu ze strony słuchaczy, kolegów i koleżanek z branży i dziennikarzy muzycznych. A mimo jej wrodzonego dystansu, nieśmiałości czy wręcz bojaźliwości musi mierzyć się z powoli ale stabilnie rosnącą grupą sympatyków. I słusznie. Niech sobie radzi i się przyzwyczaja. No bo jeśli jej piosenki puszczają u siebie Damian Sikorski, Gabi Drzewiecka czy sam Marek Niedźwiecki, jeśli Piotr Stelmach zalicza ją w poczet pięciu najciekawszych debiutantów – coś jest na rzeczy.